Четвер, 25.04.2024, 19:33
| RSS
Головна | Лікування опіків народними засобами
Меню сайту
Статистика
Пошук
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Друзі сайту
Народна медицина

Лікування опіків народними засобами

Опік - це пошкодження слизової оболонки та шкіри внаслідок впливу електроструму, виcокої температури, іонізуючого випромінювання, хімічних речовин.

В першу чергу при опіках різного походження необхідно охолодити уражену ділянку холодною водою протягом 5-10 хвилин. Також можна змочувати опіки сечею, а при тяжких опіках робити компрес із бинту просоченого сечею. Такий компрес постійно потрібно зволожувати.

Для лікування опіків народними засобами рекомендовано застосовувати наступну мазь. Для приготування необхідно взяти 250 грамів кожного рослинного масла, розігріти на вогні, додати одну подрібнену цибулину та кип'ятити до тих пір поки цибуля не стане золотистого кольору. Після цього потрібно вийняти цибулю та додати 20 грамів бджолиного воску. Суміш варити на маленькому вогні поки віск повністю не розчиниться. Отриманою маззю проводити смащування опіків по декілька разів на день.

Агава. Свіжовичавлений сік агави має позитивний вплив у лікуванні опіків народними методами. На 100 мл теплої кип'яченої води необхідно розчинити 10 мл свіжого соку. Розчин застосовувати у вигляді примочок на уражені місця.

Допоможе у лікуванні опіків травами плющ звичайний. Рекомендовано застосовувати відвар із листя плюща у вигляді примочок. Для приготування закип'ятити 400 мл води, додати 1 столову ложку сухого подрібненого листя рослини, варити 7-8 хвилин, настояти протягом 1 години, після чого процідити. 

Бузина чорна. Рекомендовано застосовувати свіже листя бузини відварене у молоці для компресів на уражені ділянки. Розігріти 200 мл молока, додати листя, та настояти на повільному вогні протягом 5 хвилин не доводячи до кипіння.

Капуста. Свіжий лист подрібнити (можна на тертці) та змішати із сирим яєчним білком (співвідношення 1:1). Суміш застосовувати для прикладання на опіки.

Кора дуба. Відзначається ефективністю у лікуванні опіків мазь на основі кори дуба звичайного. Для приготування необхідно закип'ятити 200 мл води, додати 50 грамів сухої подрібненої кори дуба, варити до згущення рідини. Отриманий відвар змішати із вазеліном у співвідношенні 1:4. Змащування проводити по декілька разів на день.

Крохмаль. Необхідно приготувати пасту із крохмалю та води. Отриману масу наносити на уражені місця. При тяжких та середньої тяжкості опіках рекомендовано робити компрес на уражені ділянки.

В'яз гладкий. Для лікування опіків рекомендовано застосовувати мазь на основі кори в'язу. Для приготування необхідно закип'ятити 200 мл води, додати 20 грамів сухої подрібненої кори, варити до залишку 100 мл рідини, після чого процідити та змішати відвар із 100 грамів вершкового масла або вазеліну. Змащування проводити по декілька разів на день.

Подорожник. Ефективними властивостями для лікування опіків володіє лист подорожника. Рекомендовано взяти декілька листів рослини, ретельно промити, пом'яти та прикласти на уражене місце, зав'язавши при цьому бинтом. Змінювати компрес рекомендовано по декілька разів на день. Можна також застосовувати сухе листя подорожника, але для цього необхіно попередньо розмочити його у теплій воді.

Лопух. Рекомендовано застосовувати мазь на основі відвару кореню лопуха та коров'ячого масла. Для приготування закип'ятити 1 л води, додати 5 столових ложок подрібненого кореню, варити до залишку 500 мл рідини, після чого процідити. Для приготування мазі необхідно взяти 1 частину відвару та 4 частини масла, та ретельно перемішати. Змащування проводити по декілька разів на день.

Конюшина лугова. Рекомендовано застосовувати відвар із суцвіть конюшини у вигляді примочок на уражені місця. Для приготування закип'ятити 250 мл води, додати 2 столові ложки подрібнених суцвіть, варити 5 хвилин на маленькому вогні, настояти протягом 1 години, після чого процідити.

Прополіс. Необхідно розігріти 200 грамів вазеліну, додати 20 грамів подрібненого прополісу, варити при температурі 80 градусів протягом 30 хвилин, при цьому постійно помішувати. Після варіння в гарячому вигляді процідити та перелити в стікляну посуду. Змащування проводити по декілька разів на день. При сильних опіках рекомендовано застосовувати мазь із прополісу та вазеліну в співвідношенні 1:5. Але попередньо необхідно декілька днів проводити змащування маззю, співвідношення якої становить 1:10.

Евкаліпт. Рекомендовано застосовувати відвар із листя евкаліпту у вигляді примочок на уражені місця. Для приготування закип'ятити 200 мл води, додати 1 столову ложку сухого подрібненого листя рослини, настояти на маленькому вогні протягом 30 хвилин, після чого процідити. Примочки на опіки робити 7-10 разів на день.

Мазь на основі календули. Для приготування необхідно закип'ятити 200 мл води, додати 2 столові ложки сухих подрібнених квіток календули, варити на маленькому вогні до залишку 100 мл рідини, після чого процідити. Відвар змішати із вазеліном у співвідношенні 1:2.

Настурція лікарська. Рекомендовано застосовувати мазь на основі соку трави настурції. Необхідно взяти 50 грамів вершкового масла, розігріти на маленькому вогні, додати 2 столові ложки свіжовичавленого соку трави рослини, ретельно перемішати. 

Корисно при опіках змащувати уражені місця теплим розтопленим яловичим або гусячим жиром по 5-7 разів на день. Курс лікування 7-10 днів.

Також позитивний вплив у лікуванні опіків має м'якоть гарбуза. Рекомендовано вичавити сік та проводити змащування по декілька разів на день.

Безкоштовний хостинг uCozCopyright MyCorp © 2024