Вівторок, 19.03.2024, 06:35
| RSS
Головна | Харчування при дисменореї
Меню сайту
Статистика
Пошук
Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Друзі сайту
Народна медицина
Харчування при дисменореї

Дисменорея - це поширене жіноче захворювання, що характеризується хворобливими менструаціями.

Правильне харчування при дисменореї полегшить симптоматику захворювання та сприятиме одужанню хворої. При дисменореї необхідно включити в щоденний раціон продукти, які урівноважують метаболізм ейкозаноїдів. 

Дієта при дисменореї спрямовується на встановлення необхідного гормонального балансу для підтримки здорового стану.

Рекомендації щодо харчування при дисменореї

1. В першу чергу необхідно обмежити себе в молочних продуктах, або взагалі відмовитися від них. Зокрема це йогурт, сир та морозиво. Застосування пестицидів, антибіотиків та гормону росту у сфері скотарства негативно відображається на метаболізм жіночих статевих органів.

2. Включити в щоденний раціон продукти із ненасиченими жирними кислотами, яких, зокрема, багато в деяких сортах риби. В рибі містяться життєвонеобхідні поживні речовини, а також незамінні амінокислоти. При дисменореї рекомендовано вживати молюски, камбалу, сардини, ставриди, морську форель, мойву, тунець, оселедець, скумбрію, лосось. Для збереження мікроелементів та мінералів рибу краще готувати на пару.

3. Необхіно відмовитися від вживання рослинних жирів та маргарину, оскільки вони знижують вироблення ферментів, які мають протизапальну дію. В результаті клітини не сентезують жири, як наслідок руйнується мембрана клітинної структури. Це в свою чергу може призвести до патологічних змін в клітинах.

4. Рекомендовано обмежитися у вживанні рафінованих вуглеводів (пироги та хліб із білої муки, солодощі, білий цукор, печиво)

5. При дисменореї необхідно максимально обмежити себе у вживанні часнику та цибулі, солі, гострих спецій, цукру, жирної та смаженої їжі. Рекомендовано взагалі відмовитися від алкоголю та продуктів, які викликають алергію.

6. Обов'язково потрібно включити в щоденний раціон волоські горіхи та мигдаль, рослинні масла (із соняшнику, арахісу, пшениці, сої, насіння льону). Добова доза нерафінованої рослинної олії складає 2-3 столові ложки.

7. При дисменореї необхіно взагалі виключити із раціону яйця та м'ясо. Яйця та червоне м'ясо багаті на арахідонову кислоту, яка сприяє появі зайвих простагландинів.

При вищенаведеній дієті потрібно додатково збагачувати організм вітамінами. До останніх належать вітамін С (добова доза 500-2000 мг), вітамін Е (тижнева доза 150 мг), вітамін В6 (добова доза 100 мг), нікотинова кислота (добова доза 90 мг), магній (добова доза 300 мг). Ці вітаміни краще отримувати з натуральних фруктів та ягід: журавлина, шипшина, брусниця, лимон, чорна смородина, обліпиха, ківі, апельсин, полуниця.
Безкоштовний хостинг uCozCopyright MyCorp © 2024