Неділя, 28.04.2024, 05:59
| RSS
Головна | Лікування карбункула народними засобами
Меню сайту
Статистика
Пошук
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Друзі сайту
Народна медицина
Лікування карбункула народними засобами 

Карбункул - це запальний процес шкіри, який протікає в гнійній формі. На початку хвороби на невеликій ділянці тіла утворюються щільні вузлики, які з часом зливаються в одне ціле. Згодом утворюються отвори, з яких виділяються гній та кров. Лікування карбункула народними засобами допускається лише за попередньою консультацією лікаря.

Для лікування карбункула народними засобами застосовують цибулю. Для лікувальних цілей потрібно спекти цибулину в духовці, розрізати навпіл та гарячим (в міру) прикласти на уражене місце, зафіксувавши його пов'язкою. Через декілька годин, після того як цибулина охолоне, потрібно замінити її гарячою. Компрес робити до тих пір, поки не почне виходити гній. Коли почнеться гноєвиділення, необхідно прикладати компрес печеної цибулі в суміші із господарським милом (2 частини цибулі та 1 частина мила). Цей компрес необхідно змінювати не менше 5 разів на день.

Для лікування карбункула травами застосовують в народній медицині буркун лікарський. Закип'ятити 200 мл води, додати 1 столову ложку подрібненого листя буркуну, варити на повільному вогні 2-3 хвилини, настояти 1 годину, процідити. Приймати відвар рекомендовано по 2 чайні ложки за 30 хвилин до їди. Для зовнішнього застосування рекомендовано приготувати настоянку нерафінованої олії на квітках буркуну (співвідношення: 1 частина квіток та 5 частин олії). Настояти 10 діб.

Для приготування наступного засобу знадобиться натуральний мед та борошно. Необхідні компоненти взяти у співвідношенні 1:1 та ретельно перемішати, щоб утворився корж. Цей корж прикладати на карбункул. Якщо вчасно розпочати лікування цим засобом, то можливе повне розсосування карбункула.

Народне лікування карбункула рекомендує застосовувати препарати календули. Свіжовичавлений сік рослини застосовують для протирання. Також корисно застосовувати мазь на основі календули. Для приготування необхідно розтопити 400 грамів смальцю (не доводячи до кипіння) та змішати із 100 грам квіток календули, настояти на маленькому вогні 30 хвилин, не доводячи до кипіння. Мазь застосовувати 6-7 разів на добу.

В народній медицині відомий оригінальний метод лікування карбункула пережованим житнім хлібом. Для цього необхідно взяти скибочку житнього хліба, посипати сіллю та добре пережувати в роті. Отриману масу потрібно накласти на карбункул та зафіксувавши його, перев'язати марлею. Тримати компрес 3 години та відразу змінити на свіжий.

Для лікування карбункула народними методами рекомендовано застосовувати цикорій звичайний. Закип'ятити 300 мл води, додати 1 столову ложку подрібненого кореню цикорію, варити 2-3 хвилини на маленькому вогні, настояти 1 годину. Приймати відвар внутрішньо по 50 мл 4 рази на день.

Відзначається позитивним впливом при карбункулі пивні дріжді. Рекомендовано пити по 1 чайній ложці дріждів 3 рази на день, перед тим, як сідати на стілець. Цей засіб допомагає вивести з організму токсини та підвищити захисні функції.

Допоможе у лікуванні карбункула лист подорожника. Для компреса потрібно приготувати кашку із листя подорожника, прикласти на хворе місце та зав'язати пов'язкою. Компрес змінювати 2 рази на день. Також можна приймати відвар із листя подорожника внутрішньо та робити з нього примочки на уражене місце. Для приготування відвару необхідно закип'ятити 250 мл води, додати 2 столові ложки подрібненого листя подорожника, варити 1-2 хвилини, настояти 2 години. Приймати внутрішньо по 50 мл відвару 4 рази на день за 20 хвилин до їди.

Ефективним засобом у лікуванні є мазь на основі господарського мила. Для її приготування необхідно взяти 200 грамів мила та потерти на тертці, змішати із 300 мл теплої води. Суміш ретельно перемішати 5 хвилин, після чого поставити на маленький вогонь та варити до згущення. В мазі просочувати бинт та прикладати на уражене місце, фіксуючи компрес на 2-3 години. Компрес змінювати три рази на добу.

Профілактика карбункула

Для профілактики карбункула рекомендовано дотримуватися особистої гігієни. Необхідно щодня приймати душ із милом. Також обов'язково митися після рясних потовиділень (після занять спортом) та після роботи із хімічними речовинами. Потрібно часто мити руки та не допускати накопичення бруду під нігтями.

Краще зосередитися на більш вільному одязі, чим на вбранні, яке є в обтяжку. Ні в якому разі не потрібно мінятися рушниками, мочалками та іншими банними приладами з іншими людьми. 

 
Безкоштовний хостинг uCozCopyright MyCorp © 2024