Вівторок, 19.03.2024, 08:04
| RSS
Головна | Лікування прищів народними засобами
Меню сайту
Статистика
Пошук
Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Друзі сайту
Народна медицина

Лікування прищів народними засобами

Прищі - це гнійні утворення запального характеру в сальних залозах і фолікулах. Основними причинами виникнення прищів можуть бути неправильне та нераціональне харчування, порушення роботи нервової та ендокринної системи. Найбільш вразливими зонами для виникнення прищів є крила носа, підборіддя, віскі та лоб.

Дріжді. Рекомендовано вживати внутрішньо від двох до чотирьох чайних ложок пивних дріждів кожного ранку перед їжею.

Ефективним засобом у лікуванні прищів народними засобами є настій із суцвіть календули. Для приготування необхідно закип'ятити 500 мл води, додати 1 столову ложку суцвіть рослини, варити 20 хвилин на маленькому вогні, настояти 1 годину, після чого процідити. Отриманий відвар застосовувати для протирань та примочок на уражені місця. Також можна додати у відвар натуральний мед (10 грамів або 1 чайна ложка).

Часник. Соком із часнику потрібно змащувати хворі (уражені) місця вранці та перед сном. Курс лікування до повного видужання (очищення) та приблизно становить 1 тиждень. Якщо прищі містять гнойчики, то потрібно змащувати навколо прищів не зачіпаючи їх, а то поряд із старими з'являться нові.

Алое. Рекомендовано приготувати кашку із листя алое (50 грамів). Потім закип'ятити 250 мл води, додати кашку листя алое, варити 5 хвилин на повільному вогні, настояти 2 години, процідити. Відвар застосовувати для промивань та протирань шкіри. Також можна застосувати свіжий сік алое для протирання уражених ділянок шкіри, але необхідно пам'ятати, що на кожну процедуру протирання потрібно готувати свіжий сік.

Калина. Свіжовижатий сік із ягід калини звичайної є ефективним засобом у лікуванні прищів. 

Звіробій. Трава звіробою широко застосовується у лікуванні прищів. Для приготування відвару необхідно закип'ятити 250 мл води, додати 1 столову ложку сухого подрібненого листя звіробою, варити 15 хвилин на маленькому вогні, настояти 10 хвилин та процідити. Відвар застосовувати для промивань та протирань. Також можна використати настоянку суцвіть та листя звіробою на горілці (співвідношення 1:5, настояти протягом 15 днів) або рослинному маслі (1:4, настоювати протягом 20 днів). Курс лікування настоянками становить 10-12 днів.

Чорниця. Для лікування прищів рекомендовано застосовувати мазь із свіжих ягід чорниці. Перед застосуванням ягоди необхідно відварити, після чого потовкти та нанести товстим шаром на уражені місця. Кожен день мазь потрібно готувати із свіжих ягід.

Шавлія. Для приготування відвару необхідно закип'ятити 150 мл води, додати 1 чайну ложку подрібненого листя шавлії, варити декілька хвилин, настояти 1 годину, після чого процідити. Відвар використовувати у вигляді примочок. У відварі можна розчинити пів чайної ложки меду.

Інжир. Позитивний вплив у лікуванні прищів має свіжовичавлений сік із листя інжиру. Соком проводити змащування по три рази на день.

Береза. Рекомендовано застосовувати бруньки берези для приготування відвару. Закип'ятити 250 мл води, додати 1 столову ложку подрібнених березових бруньок, варити 10 хвилин на маленькому вогні, процідити. Відвар застосовувати у вигляді примочок.

Ромашка. Закип'ятити 500 мл води, додати 1 столову ложку сухих подрібнених квіток ромашки, варити 15 хвилин на повільному вогні, настояти 1 годину, процідити. В отриманому відварі просочувати серветки та робити компрес на уражені ділянки шкіри.

Деревій. Закип'ятити 300 мл води, додати 1 столову ложку подрібнених суцвіть деревію, варити 2-3 хвилини, настояти 2 години, процідити. Відвар застосовувати для ретельного промивання шкіри два рази на день.

Татарник колючий. Найкраще застосовувати свіжий сік рослини для протирання уражених ділянок шкіри. Також одночасно із зовнішнім лікуванням можна приймати сік внутрішньо по 0,5-1 чайній ложці після їжі.

Льнянка звичайна. Закип'ятити 500 мл води, додати 20 грамів трави рослини, варити 5 хвилин, настояти 1 годину, процідити. Відвар застосовувати для протирань та промивань.

Безкоштовний хостинг uCozCopyright MyCorp © 2024