Вівторок, 19.03.2024, 17:02
| RSS
Головна | Лікування екземи народними засобами
Меню сайту
Статистика
Пошук
Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Друзі сайту
Народна медицина
Лікування екземи народними засобами. 

Екзема - це захворювання, яке характеризується запаленням шкіри в результаті алергії. Екзема проявляється червоною висипкою на шкірі з відчуттям печіння і свербління. На вигляд це загальний набряк із великою кількістю маленьких бульбашок. Причинами екземи можуть бути внутрішні та зовнішні фактори.

Для лікування екземи народними засобами застосовують свіжу картоплю. Необхідно очистити декілька картоплин та потерти на тертушці. Кашку загорнути в декілька шарів марлі та прикласти до ураженого місця на 15 хвилин. Процедуру робити 2 рази на день. Також рекомендовано в картопляному соку просочувати ватний тампон та робити компрес на уражені місця протягом 20 хвилин.

Відомим в народній медицині засобом від екземи є виноград. Рекомендовано потовкти ягоди винограду та віджати сік. Отриману кашку загорнути в марлю та прикладати до висипу по декілька разів на день на 10-15 хвилин. Тривалість лікування три тижні, після чого тиждень перерва та повторити курс знову.

Для лікування екземи травами рекомендовано застосовувати свіже листя бузини чорної. Його необхідно потовкти, поки не виступить сік та прикладати на уражені місця, зафіксувавши марлею або бинтом на 15 хвилин. Процедуру робити 2 рази на день.

Відмінний результат дає застосування ванни із листя волоського горіха. Для її приготування необхідно наповнити півлітрову банку подрібненим листям горіха, пересипати сировину в емальовану посуду, залити 2 літрами окропу, варити 10 хвилин, настояти 2 години, процідити. Отриманий відвар розчинити у ванні температурою 37-38 градусів. Прийом ванни здійснювати протягом 15 хвилин. 

Народне лікування екземи рекомендує наступний засіб. Для приготування необхідно закип'ятити 1 л води, додати по 2 столові ложки листя смородини, листя калини та ягід калини. Збір варити на маленькому вогні 15 хвилин, настояти 2 години, процідити. В отриманому відварі потрібно просочувати бинт (загорнутий в декілька шарів) та робити компрес на уражені місця на 30 хвилин. Процедуру робити 2 рази на день протягом 3 тижнів.

Для лікування екземи шкіри рекомендовано робити примочки із відвару листя ожини звичайної. 10 грамів листя ожини заварити у 200 мл окропу, кип'ятити 2-3 хвилини, настояти 1 годину. Примочки робити 2-3 рази на день по 15 хвилин.

Для лікування екземи повік можна використати відвар із березових бруньок. Закип'ятити 250 мл води, додати 1 склянку березових бруньок, варити 15 хвилин на маленькому вогні, настояти 1 годину, процідити. У відварі просочувати ватку та прикладати на уражені повіки.

Для лікування сухої екземи можна застосувати настій ромашки на оливковій олії. Для приготування потрібно взяти 100 грамів квіток ромашки та залити 500 мл оливкової олії, настояти 2 тижні, процідити. Настоянкою змащувати уражені екземою місця.

Для лікування мокрої екземи можна використати соснові голочки та шишки. Співвідношення сировини та води повинно бути 1:25. Приймати ванну температурою 36 градусів, краще на ніч.   

У лікуванні екземи допоможуть суниці лісові. Свіжі ягоди суниці потовкти та нанести на шкіру у вигляді мазі.

Ефективний засіб для лікування екземи. 4 столові ложки насіння лопуха великого заварити в 0,8 л окропу та додати 0.4 л крепкого відвару сінної потерті та 2 столові ложки коров'ячого масла. Суміш кип'ятити на повільному вогні до згущення. Процідити та змішати порівну із гліцерином.

Для лікування екземи народними методами не зайвим буде застосовувати компреси із наступного відвару. Закип'ятити 500 мл води, додати по 2 столові ложки квіток ромашки та календули та 1 столову ложку листя шавлії лікарської, варити 1-2 хвилини, настояти 2 години, процідити. Просочувати у відварі марлю та робити компрес 3 рази на день.

В народній медицині відомий засіб лікування екземи відваром кореню лопуха великого. 5-6 столових ложок подрібненого кореню на 10 л води, кип'ятити 5 хвилин та охолодити, щоб було теплим. В отриманому відварі потрібно змочити та злегку віджати простирадло, яким вкривають хворого (обмотати простирадлом руки та ноги, щоб не стикалися між собою). Після чого вкривають сухим простирадлом та вовняною ковдрою. Хворого залишають на дві години. Процедуру роблять 1 раз на добу на ніч. Через 5 днів перерив 1 доба. Курс лікування 3 тижні.

1 столова ложка кореню кульбаби лікарської (звичайної) та 1 столова ложка кореню лопуха на 350 мл окропу, кип'ятити 5 хвилин, настояти 1 годину. При екземі рекомендовано приймати по 100 мл відвару 3 рази на день.

При екземі шкіри позитивний вплив для зовнішнього застосування має сік із трави підмареннику справжнього або відвар із сушеної трави рослини (1 столова ложка трави на 300 мл окропу). 

При екземі шкіри рекомендовано застосовувати зовнішньо сік із сирої м'якоті гарбуза звичайного.

Для лікування екземи шкіри рекомендовано застосовувати відвар кореню цикорію дикого у вигляді компресів. 30 грамів кореню рослини заварити в 300 мл окропу, кип'ятити 2-3 хвилини, настояти 1 годину. У відварі вимочити тканину та зробити місцевий компрес.

При екземі шкіри застосовують свіжі варені ягоди чорниці у вигляді примочок на уражені місця, або відвар із ягід чорниці. Відвар: 1 столову ложку пом'ятих ягід чорниці на 300 мл окропу, кип'ятити 1-2 хвилини, настояти 20 хвилин. Відвар застосовувати для промивання.

Безкоштовний хостинг uCozCopyright MyCorp © 2024