Вівторок, 19.03.2024, 07:44
| RSS
Головна | Лікування пролежнів народними засобами
Меню сайту
Статистика
Пошук
Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Друзі сайту
Народна медицина
Лікування пролежнів народними засобами

Пролежні - це омертвіння покривної тканини, яке може бути глибоким або поверхневим. В більшості випадків пролежні утворюються внаслідок порушення кровопостачання тканини. Це захворювання проявляється червоними плямами на шкірі, які можуть досягати розміру 10 см. Через певний період шкіра на місці ураження стає вологою та може утворюватися гноєвиділення.

Для лікування пролежнів народними методами застосовують мазь на основі соснової живиці. Для приготування рекомендовано розігріти 4 столові ложки вершкового масла, додати 2 столові ложки рослинного масла, 200 грамів бджолиного воску та 20 грамів соснової живиці. Збір настоювати на водяній бані, поки всі інгредієнти не змішаються в однорідну масу. Безпосередньо перед застосуванням необхідну кількість мазі потрібно розігріти та нанести на попередньо оброблене перекисом водню уражене місце (після змащення перекисом водньо рекомендовано висушити ватним тампоном). Після нанесення мазі необхідно загорнути уражене місце целофаном та зав'язати хустинкою. Компрес тримати одну добу, після чого обробити шкіру перекисом водню, добре висушити та зробити наступний компрес. Мазь рекомендовано зберігати в холодильнику. 

У лікуванні пролежнів травами в значній мірі допоможе календула. Рекомендовано застосовувати мазь на основі квіток календули. Для приготування необхідно розігріти 100 грамів вазеліну, додати 4 столові ложки сухих подрібнених квіток календули, варити на маленькому вогні 5 хвилин, при цьому постійно помішувати. Отриманою маззю змащувати уражені місця по декілька разів на день. Перед змащуванням рекомендовано промити уражену ділянку відваром із календули (1 столова ложка квіток на 200 мл окропу). Календула має антибактеріальну дію та вбиває мікроби, а також сприяє загоєнню шкіри. Позитивний вплив для лікування пролежнів має настоянка календули на спирту. Для приготування необхідно 150 грамів квіток календули залити 300 мл горілки, настояти 10 діб в темному місці. Перед промиванням пролежнів необхідно розвести настоянку з водою (співвідношення 1:10).

Для лікування пролежнів народними засобами застосовують чистотіл та алое. Для приготування засобу рекомендовано змішати по 50 мл соку чистотілу та соку алое, сюди ж додати 1 столову ложку натурального рідкого меду. Суміш ретельно перемішати та проводити змащування три рази на день.

Відомим в народній медицині засобом від пролежнів є відвар кори дуба. Для приготування необхідно закип'ятити 200 мл води, додати 1 столову ложку кори дуба, варити 5 хвилин, настояти 1 годину, процідити. Відвар застосовувати у вигляді примочок на уражені місця.

Ефективним засобом від пролежнів є муміє та настоянка календули на соняшниковій олії. 50 грамів квіток календули залити 200 мл олії, настояти 2 місяці в темномі місці, після чого процідити. Приготувати розчин муміє із водою в розрахунку 2 грами муміє на 100 мл теплої води. Змащувати розчином уражені ділянки шкіри. Через 15-20 хвилин необхідно смастити шкіру настоянкою календули на олії.

Для приготування наступного засобу рекомендовано закип'ятити 300 мл води, додати по 1 столовій ложці квіток ромашки та буркуну, варити 5 хвилин, настояти 1 годину, процідити. Відвар застосовувати у вигляді примочок на уражені місця (4-5 разів на день).

Відмінним засобом від пролежнів є розчин соди. Для приготування необхідно закип'ятити 250 мл води та розчинити 1 чайну ложку соди. В отриманому розчині просочити лляну серветку, трохи охолодити та прикласти на уражену шкіру  та зав'язати марлею. Компрес змінювати 4-5 разів на добу.

Допоможе при пролежнях свіжа картопля. Необхідно очистити 1-2 картоплини, потерти їх на тертці, змішати із 1 чайною ложкою меду. Отриману суміш нанести на серветку та прикласти на пролежня, зав'язавши марлею. Компрес необхідно змінювати три рази на день.

Лікувальними властивостями при пролежнях володіє труха деревини. Необхідно знайти трухлий пеньок, достати трухи із середини, добре висушити та подрібнити в кофемолці в порошок. Приготувати розчин гліцерину із водою в рівних частинах, добре промити уражене місце, та після висихання шкіри присипати трухою. Процедуру робити один раз на добу.

Допоможе у лікуванні пролежнів листя бузини розпарене в молоці. Компрес робити по 5-6 разів на день.

Відзначається ефективністю при пролежнях наступна мазь. Для приготування необхідно дрібно покришити 3 цибулини, помістити в емальований посуд, додати 300 мл соняшникової олії. Суміш поставити на вогонь та варити на слабкому вогні протягом 15 хвилин, при цьому постійно помішувати. Зняти із вогню та настояти 1 добу. Отриманою маззю змащувати пролежні по декілька разів на день.

Корисним при пролежнях є застосування мазі на основі олії та бджолиного воску. Для приготування необхідно закип'ятити 250 мл соняшникової олії, додати 1,5 столові ложки бджолиного воску, варити декілька хвилин, при цьому ретельно помішувати. Отриманою маззю змащувати пролежні по декілька разів на день. Цей засіб є досить ефективним при захворюванні.

Також корисною є суміш горілки та олії. Для приготування змішати по 200 мл горілки та соняшникової олії, настояти протягом 2 діб.  
Безкоштовний хостинг uCozCopyright MyCorp © 2024