Вівторок, 19.03.2024, 12:57
| RSS
Головна | Народні засоби лікування рожевого лишаю
Меню сайту
Статистика
Пошук
Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Друзі сайту
Народна медицина

Народні засоби лікування рожевого лишаю

Рожевий лишай (пітіріаз або лишай Жибера) - це ураження шкіри, яке проявляється у вигляді червоних плям на тілі розміром від 2 до 10 см. З'являються лишаї на обличчі, кисті рук, спині, грудях, ступні та на шиї. В більшості випадків на протязі 1,5-2 місяці відбувається самозагоєння лишаю. Народні методи лікування рожевого лишаю націлені на прискорення його загоєння, а також на зняття свербежу. У всякому випадку рекомендовано проконсультуватися із лікарем щодо доцільності використання засобів народної медицини.

Загальні рекомендації при рожевому лишаї

В першу чергу необхідно відмовитися від алкоголю, оскільки він стимулює розвиток запальних процесів шкіри. 

Прямі сонячні промені негативно впливають на рожевий лишай та можуть погіршити перебіг захворювання. Рекомендовано уникати сонячних та ультрафіолетових променів.

Попадання поту в уражені лишаєм ділянки шкіри може спровокувати розвиток захворювання. Тому необхідно уникати надмірного потовиділення, обмежити себе в фізичних навантаженнях.

Під час прийому ванни або душу необхідно уникати попадання води на червоні плями, оскільки лишай може поширитися на все тіло.

В період захворювання не рекомендовано одягати синтетичну білизну, оскільки вона стимулює запальний процес.  

Лікування рожевого лишаю народними засобами

Обліпиха. Рекомендовано взяти декілька ягід обліпихи, вичавити із них в скляний посуд сік та поставити в холодне місце. Через деякий час на поверхні рідини з'явиться плівка, яка є найкращим лікувальним препаратом рослини. При рожевому лишаї рекомендовано проводити змащування по 2-3 рази на день. 

Ехінацея. Рослина має імуностимулюючі та ранозагоювальні властивості. В народній медицині застосовується корінь та трава рослини. Можна приготувати настоянку на горілці в співвідношенні 1:5, а також можна придбати готовий препарат в аптеці. Настоянку необхідно розбавити з водою у співвідношенні 1:3. Отриманий розчин застосовувати для примочок.

Чистотіл. Прискорить лікування рожевого лишаю свіжовичавлений сік трави чистотілу. Змащування проводити по декілька разів на день. Можна приготувати мазь соку чистотілу із вазеліном (1:4).

Верба. Рекомендовано застосовувати золу із гілочок верби. Для приготування необхідно розпалити полум'я із чистого сухого листя та спалити на ньому сухі гілочки верби. Отриману золу потрібно зібрати в стікляний посуд. Для лікування лишаю рекомендовано взяти стерильний тампон, просочити його в обліпиховому маслі, вмочити в золу та робити протирання уражених ділянок шкіри по декілька разів на день.

В народній медицині відомий метод лікування лишаю потом віконного скла та/або жіночою менструальною кров'ю. У будь-якому випадку необхідно змащувати уражені місця рідиною.

Солодка. Рекомендовано застосовувати відвар або настоянку кореню солодки. Для приготування відвару необхідно закип'ятити 250 мл води, додати 1 столову ложку кореню рослини, варити 2-3 хвилини, настояти 1 годину, процідити. Відвар приймати внутрішньо по 2 столові ложки 2 рази на день. Цей засіб зміцнить імунну систему та посприяє швидкому загоєнню лишая.

Безкоштовний хостинг uCozCopyright MyCorp © 2024