Вівторок, 19.03.2024, 11:33
| RSS
Головна | Лікування ран народними методами
Меню сайту
Статистика
Пошук
Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Друзі сайту
Народна медицина

Лікування ран народними методами

Кропива. Промити рану і прикласти компрес із настойки листків кропиви на спирту. Спосіб приготування: наповнити пляшку до верху листками свіжої кропиви, потім залити до верху спиртом, закупорити пробкою і настоювати на сонці два тижні.
 
Для лікування ран народними методами позитивний вплив має наступна мазь. Взяти столову ложку козячого або овечого жиру і половину столової ложки солі; додати столову ложку добре покришеної цибулі (цибуля повинна бути старою), скласти все в міцну посуду та подрібнити майже в порошок. Взяти потрібну кількість цієї мазі і покласти всередину і зовні рани. Потім накласти пов'язку і тримати 24 години.
Після першого прийому цього засобу хворий відчує дуже сильний біль, тому що лікуючий засіб буде в'їдатися в рану і витягувати із рани грязь. Біль зменшується після другого і третього прийому, а з четвертим-п'ятим зовсім зникне.

Універсальний засіб для швидкого загоєння ран. 15% мазь із прополісу на вазеліні, ланоліні, риб'ячому жирі і свинячому салі. Спосіб приготування мазі: вазелін або вазелін із ланоліном, риб'ячий жир та ін. доводять до кипіння в емальованій посуді, знімають з вогню та добавляють дрібно нарізаний прополіс. Варити потрібно безперервно при температурі 80 градусів на протязі 30 хвилин, при цьому постійно помішувати. Після варіння в гарячому вигляді процідити через марлю та розлити по банкам. В такому вигляді мазь збережеться на довгі роки.
 
Допоможе у лікуванні ран травами листя ясена. Прикладання свіжого листя до ран сприяє швидкому загоєнню. 
 
Народні засоби лікування ран включають в себе застосування грибів, які в народі називаються "порхавки або дощовики". Ці гриби потрібно класти на рану цілими та зрілими або присипати рани порошком даного гриба. Цей засіб має кровозупиняючі властивості.
 
При інфекційних ранах допоможе застосування мазі на основі меду. Для приготування необхідно розтопити 20 грамів риб'ячого жиру, додати 80 грамів меду та 3 грами кесроформа. Інгредієнти ретельно перемішати. Мазь володіє очищаючими властивостями, посилює в рані кровообіг, а також має протимікробну дію. 
 
Рецепт лікування ран, які не гояться. Закип'ятити 150 мл води, додати 50 грамів листя евкаліпта, варити 15 хвилин на повільному вогні не доводячи до кипіння, після чого процідити, охолодити, та додати 2 столові ложки меду. Отриману суміш використовувати у вигляді примочок.
 
Бджолина отрута
За відсутності алергії на бджолину отруту її можна застосовувати для лікування застарілих ран, які довго не гояться. Але в будь-якому випадку перед проведенням процедур вжалювання необхідно проконсультуватися із лікарем та зробити біологічні проби на чутливість організму до отрути після одного вжалювання (аналіз сечі, аналіз на білки та цукор). При нормальних аналізах можна приступати до лікування.  При ранах, які довго не гояться вжалювання проводять на 5 см від краю рани та не більше 12 вжалювань за процедуру, а за весь курс лікування не більше 200 вжалювань. Жало тримати одну годину, після чого обережно вийняти.
 
Для лікування ран, які не гояться застосовується сік із свіжого листя агави американської. Свіжовижатий сік розбавляється водою кімнатної температури (1:10) та використовується у вигляді примочок на уражені ділянки.
 
При ранах, які гояться та не гнояться, а також порізах позитивно впливає сік алое. Алое володіє ранозагоювальними та антибактеріальними властивостями. 
 
Примочки із березового листя добре загоюють рани. 5 столових ложок листя берези залити 0,5 л окропу, настояти 2 години.
 
Радикальний засіб для загоєння ран. Настоянка трави берізки польової. Рослина є дуже отруйною, тому застосовувати тільки зовнішньо. Рецепт: 2 частини свіжого листя берізки польової (у висушеному вигляді листя не застосовувати) на 4 частини спирту, настояти 2 тижні. Для загоєння ран рекомендовано розвести настоянку із водою 1:10, та робити примочки на уражені ділянки. 
 
Для зупинення кровотечі із рани рекомендовано робити примочки із відвару кори дуба. 1 столову ложку подрібненої кори дуба залити 100 мл окропу, настояти 1 год. 
 
Для лікування рани та нариву, які гнояться рекомендовано застосовувати масло приготовлене на основі листя звіробою звичайного. 4 столові ложки потовченого листя звіробою настояти на 0,2 л соняшникової олії 2-3 тижні.
 
При ранах та наривах застосовують свіжовижатий сік із трави підмареннику справжнього. Також можна робити присипку із висушених квіток цієї рослини.
 
Для лікування ран, які довго не гояться та виразок застосовують зовнішньо потовчену свіжу траву подорожника. 
 
Як дезінфікуючий засіб для лікування застарілих ран рекомендований полин гіркий. Мазь: 1 столова ложка соку трави полину на 4 столові ложки соняшникової олії. 
 
Рани, які погано гояться та гнояться
При ранах, які погано гояться та гнояться рекомендовано застосовувати татарник колючий (чортополох). 1 столову ложку порошку сухого листя рослини настояти на 500 мл окропу 1 годину. Відвар застосовувати зовнішньо для промивання.
 
Застарілі рани
Як дезінфікуючий засіб при виразках та застарілих ранах рекомендовано застосовувати відвар із трави хвоща польового для промивання. 3 столові ложки трави рослини на 300 мл окропу, настояти 1 годину. Також рекомендовано застосовувати мазь: 3 столові ложки трави хвоща польового на 300 мл води, варити до згущення. 1 частину згущеного відвару ретельно перемішати із 4 частинами вазеліну.
 
При наривах, які викликані порушенням обміну речовин ефективним засобом у лікуванні є хміль звичайний. 1-у столову ложку подрібненого стебла рослини заварити в 300 мл окропу, кип'ятити 1-2 хвилини, настояти 30 хвилин. Приймати по 1 столовій ложці відвару 3 рази на день.
 
При застарілих ранах рекомендовано застосовувати відвар із кореню цикорію дикого для промивання. 1 столова ложка кореню на 200 мл окропу, кип'ятити 1-2 хвилини, настояти 1 годину.
 
При ранах, які гнояться рекомендовано використовувати настоянку на горілці трави шавлії лікарської для зовнішнього застосування. 3 столові ложки трави настояти 5 діб на 200 мл горілки.
 
При застарілих ранах ефективним засобом у лікуванні є щавель звичайний. Свіже листя щавлю прикладати на уражені місця.
Безкоштовний хостинг uCozCopyright MyCorp © 2024