Вівторок, 19.03.2024, 08:29
| RSS
Головна | Лікування хронічного тонзиліту народними засобами
Меню сайту
Статистика
Пошук
Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Друзі сайту
Народна медицина
Лікування хронічного тонзиліту народними засобами

Хронічний тонзиліт - це захворювання горла, яке пов'язане із запаленням мигдалин. Основними симптомами тонзиліту є головний біль, болі в горлі, слабкість. Причинами розвитку хронічного тонзиліту є повторні ангіни та гострі дитячі інфекції.

Для лікування хронічного тонзиліту народними методами використовують 10% спиртовий розчин прополісу. 1 столову ложку розчину на 250 мл теплої води або відвару із ромашки. Полоскання ротової порожнини проводити після їжі 3 рази на день.

При лікуванні тонзиліту допомагає полоскання відваром аїру, дубової кори, шавлії та кропиви. Потрібно взяти по 1 столовій ложці подрібненого кореня аїру та дубової кори залити 1 л окропу та кип'ятити 20 хвилин. Потім додати по 1 столові ложці висушеного листя шавлії і кропиви та кип'ятити ще 15 хвилин, після чого процідити та застосовувати для полоскання.

У лікуванні тонзиліту допоможе насіння анісу звичайного. Для досягнення лікувального ефекту рекомендовано розтерти 1 столову ложку насіння анісу в порошок, залити стаканом окропу та настояти 30 хвилин. Вживати внутрішньо по 30 грамів настою 5 разів на день, а також полоскати горло кожну годину.

При хронічному тонзиліті (запаленні мигдалин) застосовують свіжий сік часнику для змазування мигдалин. Безпосередньо перед змазуванням сік часнику необхідно розвести порівну з водою. Можна проводити змазування пальцями, вимочивши їх в розчині.

Для усунення болю в горлі при запаленні мигдалин можна застосувати наступний розчин для полоскання горла. На 200 мл теплої кип'яченої води розчинити по пів чайної ложки соди та солі, а також додати 3 краплі йоду. Ретельно перемішати та полоскати горло по декілька разів на день.

Лікування хронічного тонзиліту у дітей
По 1 столовій ложці червоного вина, соку листя мати-й-мачухи та соку цибулі розчинити в 200 мл теплої кип'яченої води. Приймати по 1 столовій ложці отриманого розчину, розвівши його в 50 мл води 3 рази на день за 20 хвилин до їди. Також для лікування хронічного та гострого тонзиліту (ангіни) рекомендовано застосовувати для полоскання горла натертий буряк (200 мл) добавивши 1 столову ложку оцту. Перед застосуванням суміш перемішати та віджати. Полоскати горло по декілька разів на день, а також приймати внутрішньо по 1 чайній ложці. 

Ефективним у лікуванні хронічного тонзиліту народними засобами є пихтове масло. Необхідно змочувати ватку та змазувати мигдалини 5-6 разів на добу.  Одночасно рекомендовано закапувати масло в кожну ніздрю по 1 краплі 3 рази на день. При наявності неприємних відчуттів лікування не припиняти.

Для лікування хронічного тонзиліту травами рекомендовано застосовувати наступний засіб. Необхідно взяти 3 столові ложки сухої трави шавлії заварити в 1 л окропу, додати 7 перемелених зубчиків часнику, варити 20 хвилин на повільному вогні, настояти 1 годину, процідити. Приймати внутрішньо по 2 столові ложки 4 рази на день за 20 хвилин до їди, одночасно полоскати горло по 10 разів на день.

При хронічному тонзиліті рекомендовано застосовувати відвар із трави деревію для полоскання горла.  3 столові ложки подрібненої трави рослини заварити в 300 мл окропу, кип'ятити 1-2 хвилини, настояти 1 годину. Полоскати горло 6-7 разів на день. Полоскання при тонзиліті рекомендовано проводити одночасно із іншими засобами лікування.

Сік алое при хронічному тонзиліті
Рекомендовано приймати по 1 чайній ложці соку листя алое вранці натщесерце. Курс лікування 12 днів. Через 4 тижні курс лікування повторити.

Ефективним засобом для полоскання при запаленні мигдалин є відвар із квітів картоплі. 2 столові ложки подрібнених квіток картоплі заварити в 300 мл окропу, кип'ятити 5 хвилин, настояти 1 годину. Полоскати горло 4 рази на добу.

При народному лікуванні хронічного тонзиліту, а також для профілактики, допоможе гвоздика. 5 бутонів гвоздики заварити в 300 мл окропу, кип'ятити 5 хвилин, настояти 1 годину. Приймати по 50 мл відвару 5-6 разів на день.

Для лікування запалення мигдалин позитивний вплив для полоскання має наступний відвар. 3 чайні ложки квітів ромашки, 1 чайна ложка суцвіття липи та 2 чайні ложки подрібненої кори дуба. Збір заварити в 400 мл окропу, кип'ятити 2-3 хвилини, настояти 1 годину, процідити. Перед полосканням потрібно  розчинити у відварі 1 столову ложку меду. Полоскати горло по декілька разів на день.

Народне лікування хронічного тонзиліту медом та алое.
Свіжий сік листя алое змішати із медом у співвідношенні 1:3. Цим розчином потрібно змазувати мигдалини 2 рази на день. Курс лікування 15 днів.

Народне лікування запалення мигдалин лимоном
Вичавити сік 3 лимонів та змішати порівну із холодною (кімнатної температури) кип'яченою водою. Полоскати горло розчином 4 рази на день.

Натерти цибулі та змішати порівну із рідким медом, ретельно перемішати. Приймати по 1 столовій ложці суміші 5 разів на день.

0,3 грами муміє розчинити в 60 мл теплого молока та прийняти за один прийом. Приймати вранці натщесерце та у вечері перед сном. Курс лікування 1 місяць.

Засіб для полоскання горла при хронічному тонзиліті.
При лікуванні хронічного тонзиліту ефективним народним засобом є розчин марганцю та йоду. Розчинити марганець на 250 мл води, щоб розчин був світло-рожевого кольору та додати 4 краплі йоду, ретельно перемішати. Полоскати горло 4 рази на день.
 



 
Безкоштовний хостинг uCozCopyright MyCorp © 2024