Вівторок, 19.03.2024, 06:10
| RSS
Головна | Сонячні опіки. Лікування народними методами
Меню сайту
Статистика
Пошук
Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Друзі сайту
Народна медицина

Сонячні опіки. Лікування народними методами

Найчастіше сонячні опіки з'являються під час надмірного засмагання або перебування тривалий час на сонці в теплу пору року якщо шкіра не захищена. Крім того, опіки можна отримати внаслідок ультрафіолетового випромінювання. Такий вид опіків можна отримати у солярії. Нижче наведені загальні рекомендації для захисту шкіри від сонячних опіків, а також ефективні засоби народної медицини для лікування.

Засмагати краще всього до 11 години або після 17 години, при цьому обов'язково прикривати голову капелюхом. Пам'ятайте, що чорний колір підсилює дію сонячних променів, а тому потрібно вибирати світлі тони одягу. Також під час засмагання рекомендовано застосовувати сонцезахисний крем та час від часу купатися, оскільки вода змиває сонячні промені.

Для запобігання сонячним опікам можна скористатися свіжою кропивою у вигляді компресу. Необхідно взяти пучок кропиви, ретельно подрібнити, додати 1 чайну ложку дрібної солі, після чого ретельно перемішати. Суміш нанести на шкіру на 10 хвилин, після чого змити водою. Завдяки компресу шкіра буде більш стійкою до сонячних променів. Можна використати для попередження сонячних опіків настоянку із насіння огірка. 20 грамів насіння залити 200 мл горілки, настояти протягом 15 днів, процідити. Отриману настоянку розводити з водою у співвідношенні 1:10 та протирати розчином шкіру перед засмаганням. 

Для лікування сонячних опіків народними методами рекомендовано застосовувати чай у вигляді компресів. Необхіно заварити 2 чайні ложки чаю 100 мл окропу, настояти 30 хвилин, після чого процідити. Заварку прикласти на уражені ділянки шкіри та загорнути бинтом. Процедуру робити 3 рази на день по 30 хвилин. Також можна використати рідину для змащування шкіри для попередження сонячних опіків. 

Допоможе у лікуванні сонячних опіків народними засобами жовток курячого яйця. Необхідно взяти не багато сирого жовтка із свіжого курячого яйця та добре змастити уражені місця. Коли жовток затвердіє, його потрібно змити водою з милом. Результат завжди прекрасний.

Ромашка. Відвар квіток ромашки аптечної є відомим засобом у лікуванні сонячних опіків травами. Необхідно закип'ятити 250 мл води, додати 1 столову ложку ромашки, варити 2-3 хвилини, настояти 2 години, після чого процідити. Отриманий відвар застосовувати для компресів та протирань.

Алое. Проводити змащування уражених діляк шкіри свіжовичавленим соком алое по декілька разів на день.

Картопля. Свіжа картопля є ефективним засобом для лікування сонячних опіків. Рекомендовано потерти очищену картоплину на тертці, та отриману кашку нанести на обпечену шкіру. Також можна приготувати суміш вареної картоплі із сметаною в співвідношенні 1:1. Суміш наносити на 30 хвилин на уражені ділянки шкіри, після чого змити теплою водою.

Лимон. Рекомендовано змішати по три столові ложки перекису водню (3%), води та рідкого меду, 10 грамів цукру, білок одного сирого яйця та 50 мл свіжовичавленого лимонного соку. Інгредієнти ретельно перемішати та нанести суміш на обпечену шкіри на 15 хвилин, після чого змити теплою водою.

Звіробій. Рекомендовано застосовувати відвар трави звіробою у вигляді примочок та промивань. Для приготування закип'ятити 250 мл води, додати 1 столову ложку сухої подрібненої трави звіробою, варити 5 хвилин на маленькому вогні, настояти 1 годину, після чого процідити. Також можна приготувати мазь на основі трави звіробою. Необхідно взяти 3 столові ложки сухої подрібненої трави рослини, залити 200 мл рослинного масла, настояти протягом 20 діб в темному місці, при цьому щоденно збовтувати. 

Кора дуба. Використовують відвар кори дуба для промивань та примочок. Закип'ятити 300 мл води, додати 1 столову ложку сухої подрібненої кори дуба, варити 5 хвилин на маленькому вогні, настояти 1 годину, процідити.

Капуста. Рекомендовано застосовувати свіже листя купусти для компресів на уражені місця. Для приготування компресу необхідно капустяний лист пом'яти або подрібнити.

Кульбаба. Рекомендовано взяти 30 грамів сухого подрібненого кореню кульбаби, залити 300 мл соняшникової олії, настояти 24 години, після чого довести до кипіння та варити на маленькому вогні протягом 1 години. Отриманою маззю проводити змащування уражених місць по декілька разів на день.

Корисним при сонячних опіках є розчин яблучного оцту із водою (на 200 мл води 2 столові ложки оцту). Рекомендовано просочити бавовняні серветки та прикласти на уражені місця.

 
Безкоштовний хостинг uCozCopyright MyCorp © 2024