Вівторок, 19.03.2024, 08:16
| RSS
Головна | Лікування дерматиту народними засобами
Меню сайту
Статистика
Пошук
Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Друзі сайту
Народна медицина
Лікування дерматиту народними засобами.

Дерматит - це запальний процес шкіри, який виникає внаслідок зовнішніх та внутрішніх подразників. Основними симптомами дерматиту є печіння, свербіж, почервоніння, набрякливість, висипи. Також можуть спостерігатися тріщини та лущення шкіри. 

За своїм походженням дерматит поділяється на слідуючі види:

- Простий дерматит (контактний) - виникає через тертя шкіри з одягом, а також через опіки та обмороження;

- Алергічний дерматит - виникає через алергію організму при безпосередньому контакті з алергеном;

- Герпесний дерматит - цей дерматит викликається віросом герпесу;

- Себорейний дерматит - причиною розвитку є дріжджовий грибок;

- Атопічний дерматит - цей дерматит характеризується тим, що викликається декількома алергенами.

При лікуванні дерматиту в першу чергу необхідно дотримуватися дієти. Рекомендовано виключити із раціону продукти, які мають алергічні реакції на організм. Зокрема, це молокопродукти, газовану солодку воду та солодкі жирні десерти. Із овочів рекомендовано вживати пшеничні висівки, часник, помідори, кукурудзу, гарбузове та соняшникове насіння. Корисними при дерматитах є продукти із високим вмістом цинку (морська капуста, риба, креветки, птиця, м'ясо). Із фруктів рекомендовано апельсини, чорницю, малину.

На розвиток та вираженість симптомів атопічного дерматиту впливає стан нервової системи. Тому при його виникненні необхідно приймати легкозаспокійливі трав'яні засоби, уникати стресових ситуацій, а також приділяти уваги режиму дня та відпочинку (спати не менше 9 годин на добу).

Для лікування дерматиту народними засобами застосовують мазь на основі листя маньчжурського горіха. Для її приготування необхідно взяти 200 грамів подрібненого листя та залити 1 л рослинної олії, настояти в темному місці 10 днів. Після настоювання суміш потрібно помістити в емальований посуд та варити на маленькому вогні протягом 2 годин. Після охолодження потрібно процідити та додати 25 грамів покришеного воску, ретельно перемішати. Мазь застосовувати місцево на уражені місця по декілька разів на день.

Народне лікування дерматиту рекомендує застосовувати наступний засіб. Для його приготування необхідно взяти 300 мл спирту (96%), 150 грам камфорного масла, шість жовтків курячих яєць, 300 грамів березового дьогтю. Суміш потрібно добре перемішати, перелити в стікляний посуд. В мазі рекомендовано просочувати тампон та протирати уражені дерматитом ділянки шкіри. При цьому може відчуватися біль та печіння. При виникненні будь-яких небажаних реакцій лікування не можна припиняти. Оброблене маззю місце необхідно 3 доби не мити та не зачіпати взагалі. Через 3 доби оброблене місце потрібно змити господарським милом. Після висихання знову змастити маззю.

Для лікування дерматиту травами широко застосовують в народі мазь на основі чистотілу та лопуха. Для її приготування необхідно взяти по 50 грамів трави чистотілу та кореню лопуха, якомога ретельніше подрібнити, змішати та додати 50 грамів крохмалю (харчового) та 100 грамів вазеліну. Суміш мішати до отримання однорідної маси 20-25 хвилин, та залишити настоятися 5 діб в темному місці. Мазь рекомендовано застосовувати 2 рази на добу.

При атопічному дерматиті, для покращення обміну речовин використовують відвар із листя кропиви для внутрішнього застосування. Для його приготування необхідно закип'ятити 1 л води, додати 1 склянку сирого подрібненого листя кропиви (або пів склянки сухого), варити на маленькому вогні 20 хвилин, настояти 2 години. Приймати по 50 мл відвару 4 рази на день за 30 хвилин до їди. Пити потрібно протягом 15 днів, після чого зробити перерву в один місяць. Лікуватися протягом 1 року із перервами.

Для лікування дерматиту народними методами рекомендовано застосовувати відвар кори дуба для промивання. Для приготування потрібно закип'ятити 200 мл води, додати 1 чайну ложку подрібненої в порошок кори дуба, варити на маленькому вогні 20 хвилин, настояти 2 години. Відвар процідити та обробляти уражені місця 3 рази на день. Кожен день необхідно готувати свіжий відвар.

Корисним при дерматитах є застосування теплих ван для всього тіла. Для приготування ванни необхідно взяти по 50 грамів трави чистотілу та трави пустирника, заварити в 2 л окропу, кип'ятити на маленькому вогні 30 хвилин, настояти 3 години. Безпосередньо перед прийомом ванни відвар процідити та вилити у ванну температурою 37-38 градусів. Прийом ванни здійснювати 1 раз на добу, краще на ніч, близько 20 хвилин за один прийом. 

Для приготування наступного засобу від дерматиту необхідно взяти одну очищену цибулину середньої величини, потерти її на тертушці, додати по 2 столові ложки березового дьогтю та свіжого пива, а також білок з одного курячого яйця. Суміш ретельно перемішати та накласти на уражене місце товстим шаром, залишити на 2-3 години. Процедуру робити краще увечері. Після компресу необхідно не мочити та не займати уражене місце всю ніч. Курс лікування до повного видужання та складає приблизно 10-15 діб.

Атопічний дерматит допоможе вилікувати настоянка моркви на олії. Для приготування необхідно взяти 3 великі морквини, потерти на тертушці, залити 500 мл рафінованої олії, настояти 2 доби в темному місці. Отриману настоянку рекомендовано приймати по 1 столовій ложці вранці натщесерце (дітям по 1 чайній ложці). Перед прийомом обов'язково добре збовтати та перемішати. Тривалість лікування до повного використання настоянки, після чого необхідно зробити перерву 4 тижні, та повторити курс знову. Для повного видужання необхідно провести 5-10 курсів.

Як заспокійливий засіб при дерматиті рекомендовано приймати відвар із наступних інгредієнтів. Для приготування необхідно закип'ятити 300 мл води, додати по 1 чайній ложці меліси та м'яти, та 2 чайні ложки трави пустирника. Збір варити 2-3 хвилини на маленькому вогні, настояти 1 годину. Приймати по 100 мл відвару перед сном. 

Для лікування алергічних дерматитів широкого застосування в народній медицині набула шипшина. Для приготування цілющого відвару рекомендовано закип'ятити 1 л води, додати 1 столову ложку подрібнених ягід шипшини, варити 5 хвилин, настояти 2 години. Приймати внутрішньо по 100 мл 3-4 рази на добу.

Ефективним засобом для лікування дерматиту є сира картопля у вигляді компресу. Для цього необхідно очищену картоплину потерти на тертці, додати трохи сметани, ретельно перемішати та накласти компрес на уражені місця. Тримати компрес 15 хвилин, після чого добре промити із господарським милом.  

Безкоштовний хостинг uCozCopyright MyCorp © 2024