Вівторок, 19.03.2024, 13:03
| RSS
Головна | Шкірний свербіж. Лікування народними методами
Меню сайту
Статистика
Пошук
Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Друзі сайту
Народна медицина

Шкірний свербіж. Лікування народними методами

Шкірний свербіж проявляється внаслідок зовнішніх та внутрішніх подразників. Зовнішніми подразниками, які можуть викликати свербіж є різкі перепади температури, укуси комах та інші. Внутрішніми факторами, які викликають свербіж може бути судинні порушення, діабет та розлади шлунково-кишкового тракту. Перед застосуванням народних засобів рекомендовано виявити та усунути причину сверблячки. При перших проявах свербежу необхідно відмовитися від міцної кави, алкоголю, прянощів, гострих та солоних страв, а також виключити із раціону продукти, що викликають алергічні реакції.

Допоможе у лікуванні свербежу народними методами мазь на основі прополісу. Для приготування необхідно взяти 200 грамів вазеліну, розігріти на маленькому вогні, додати 20 грамів (1 столова ложка) подрібненого прополісу, настояти на повільному вогні не доводячи до кипіння 30 хвилин, при цьому потрібно постійно помішувати. Після варіння гарячим процідити. Отриманою маззю проводити змащування шкіри по декілька разів на день.

Для лікування шкірного свербежу народними засобами рекомендовано застосовувати оцет або спирт для зовнішнього використання. Необхідно приготувати розчин оцту (спирту) з водою в співвідношенні 1:3. Розчином проводити протирання шкіри по декілька разів на день.

Позитивний вплив у лікуванні свербежу травами має полин. Рекомендовано застосовувати відвар трави рослини для ван. Необхідно закип'ятити 2 л води, додати 200 грамів сухої трави полину, варити 5 хвилин, настояти 5 годин. Безпосередньо перед прийомом ванни процідити. Отриманий відвар розчинити в необхідній кількості води для того, щоб зануритися повністю. Температура ванни не повинна перевищувати 37 градусів. Проводити дві процедури на тиждень по 15 хвилин кожна. Після прийому ванни не рекомендовано витиратися для того, щоб відвар краще впитався в шкіру. Для приготування відвару краще використовувати негіркий полин. 

При анальному і генітальному свербежі допоможуть сидячі ванни. Для приготування необхідно взяти 5 л теплої води, розчинити 1,5 грами сульфату цинку або перманганату калію та прийняти ванну на протязі 10 хвилин. Після кожної дефекації рекомендовано робити промивання розчином фенолу (1%).

Муміє. Рекомендовано приготувати 5% розчин муміє із водою та втирати цей розчин в уражені ділянки шкіри. Одночасно необхідно приймати муміє всередину розчинивши на 200 мл молока або води. Прийом здійснювати два рази на день.

Ефективним засобом при свербінні шкіри є олія лаванди та чайного дерева. Рекомендовано просочити серветку в олії та проводити змащування шкіри по декілька разів на день.

Корисним при свербінні є ягоди обліпихи. Можна вичавити сік із ягід та змащувати шкіру або приготувати кашку із ягід для компресу. Допускається застосування заморожених ягід.

Ліщина. Відзначається позитивна дія у лікуванні свербежу відваром із кори ліщини. Для приготування закип'ятити 200 мл води, додати 1 столову ложку сухої подрібненої кори, варити 3-4 хвилини, настояти 1 годину, процідити. Отриманий відвар прийняти протягом дня розділивши його на три порції.

М'ята. Рекомендовано приготувати відвар із м'яти для зовнішнього застосування. Закип'ятити 300 мл води, додати 2 столові ложки подрібненого листя м'яти, варити 2 хвилини, настояти протягом 2 годин, після чого процідити. Відваром проводити змащування уражених свербінням ділянок шкіри.

Відомим із давніх часів народним засобом від сверблячки є ванна на основі молока та рослинного масла. Для приготування необхідно взяти 200 мл молока, додати 1 столову ложку рослинного масла, ретельно перемішати та розчинити у ванні. Прийом ванни здійснювати протягом 15 хвилин. Рекомендована температура води 35 градусів.

Мазь при свербінні. Для приготування розігріти 200 грамів смальцю, додати 50 мл свіжовичавленого соку алое та 2 столові ложки масла ялівцю. Суміш варити на повільному вогні протягом 5 хвилин, при цьому постійно помішувати. Отриманою маззю проводити змащування шкіри по декілька разів на день. 

 

Безкоштовний хостинг uCozCopyright MyCorp © 2024